Stíny noci - kapitola I

20. ledna 2014 v 17:40 | Faith |  Stíny noci
Večer se neúprosně blížil. Seděla jsem v křesílku na balkóně a pozorovala západ slunce. Příjemně foukal vánek, který mi zpřeházel prameny vlasů. Vyhoupla jsem se a podívala se z balkónu dolů na zahradu a posezení. Nikdo. Popadla jsem tašku a vytáhla skoro prázdnou krabičku cigaret. Zapálila jsem si, když v tom jsem uslyšela zazvonit zvonek. Znovu jsem se nahnula přes zábradlí a podívala se k brance. Stála tam Tenten a mávala na mě."Tak jaké máme dneska plány?!" zavolala.
Namísto odpovědi jsem z kabelky vytáhla svazek klíčů a hodila jí ho. Pak jsem se zase pohodlně usadila a dále se kochala červánky. Zanedlouho jsem uslyšela bouchnutí dveří a kroky, mířící ke mně.
"Ahoj," pozdravila jsem.
"Nazdárek kuřáku," chytla krabičku a zatřásla mi s ní před očima. Převrátila jsem oči. "Myslím, že potřebuješ vyvenčit," sedla si na druhé křesílko naproti mně.
"Proč myslíš?" zeptala jsem se.
"Dlouho jsme nikde nebyly. Vstávej, zajdeme se někam projít. Můžeme se zastavit i v Remku, dneska se tam něco děje," dívala se na mě čilým výrazem. "Nebo chceš jít jinam? V obchoďáku je ještě otevřeno," zazubila se.
"Jasně, určitě mám náladu teď večer lítat po obchodech a zkoušet hadry," poznamenala jsem s úšklebkem. "Co kdybychom zůstaly tady a podívaly se na nějaký film?"
Dívala se na mě, jako kdybych vtipkovala. "To nepřipadá v úvahu! No tak Saky, prosím, podíváme se do klubu. Omrkneme kluky."
S povzdechem jsem tipla cigaretu. Je pravda, že už pár dní moc nechodím z domu, ale kdo se může divit v takovém počasí? Dlouho jsem nezažila tak škaredé léto, dneska bylo po dlouhé době teplo. Cítila jsem, jak začínám upadat do stereotypu a lenivím. To mě přimělo zvednout se začít se chystat. Natáhla jsem na sebe uplné rifle a tričko, pak jsem vletěla do koupelny.
"Ne, že tam strávíš tolik času, co dneska já, princezno. To bychom se odsaď nemusely dostat," ozvalo se z balkónu.

Po nějaké chvíli vykládání jsme se ocitly na ulic, na jejímž konci byl klub. Bylo to na konci města, ale ne moc daleko od mého domu. Tenten na mě sypala kupu informací a drbů, které se za poslední dobu odehrály, to abych byla v obraze. O většině jsem ale věděla. Z Facebooku, jak jinak.
Z ničeho nic se rozfoukal vítr. Stromy začaly šumět a ohýbat se do strašidelných póz, navíc se zrovna stmívalo. Byla jsem z toho celkem nervózní, protože ulice byly skoro prázdné, jen sem tam jsme narazily na někoho, kdo měl stejný směr. A upřímně, navštěvníci Remka nebyli zrovna slušní lidé.
"Říkám ti, jestli z toho křáku vyletí nějaký úchyl s nožem v ruce, tak se neznám," oznámila mi Tenten s nabroušeným tónem. "Venku je to teď samý pedofil, v televizi to říkali."
"Pokud je tu nějaký pedofil, tak se nemusíš bát," hodila jsem po ní škádlivý pohled. "Je přitahuje nevinnost sama a ty vypadáš, jako samotné ďáblovo sémě," pousmála jsem se.
"Trhni si Saky," zasmála se.
Podívala jsem se před sebe a konečně jsem uviděla světla z parkoviště u baru.
"Já ti říkám, že se z toho začíná dělat pěknej pajzl," poznamenala, když jsme došly k parkovišti. V jeho prostředku stála skupinka motorkářů, kterří nevypadali, že by se přišli bavit na diskotéce.
"To jo, od té doby, co to tu vlastní Karuyo, se tu objevují samé podivné individua."
"Ale všechny známé tu potkáš tak jako tak," doplnila mě.
Remko bylo prostě jediný klub v tomhle zapadákově, kde ses mohl pořádně odvázat, aniž by hrozilo, že u baru potkáš rodiče nebo učitele. Bylo to takové naše útočiště a skutečnost, že se tu v poslední době odehrála spousta rvaček a jiné způsoby vyřizování účtů, na tom nic nezměnila.
Vešly jsme dovnitř a rozhodly se porozhlédnout kolem. Světlo bylo tlumené a všude kolem se kmitala těla. Někteří tančili, někteří se snažili projít stejně jako my, někteří dělali nepopsatelné aktivity pod vlivem alkoholu. Prodraly jsme se dozadu, kde se kolem zdi táhl pás boxů. Do jednoho prázdného jsem se vyvalila a Tenten zatím zašla pro nějaké pití.
"Teď bych si nesedala, je tu nějaké dusno," řekla, když se vrátila s drinky v ruce. "Pojď ven."
Myslela jsem, že mě střelí. Byla jsem ráda, že jsem se tím houfem prodrala a konečně sedím. Strčila mi do ruky pití a táhla mě zase mezi vlnícími se těly ke schodům nahoru. Když jsme vyšly ven, spatřily jsme Temari, Kibu a Shikamara, jak na nás mávali. Tenten se za nimi nadšeně vrhla. Mě ale poapdla potřeba jít na záchod.
"Hned se vrátím," zavolala jsem na ně. "Musím si odskočit."
"Po cestě naber Hinatu, už je tam snad hodinu!" zavolal Kiba.

Šla jsem podél zdi s opadanou omítkou, abych se držela co nejdál od lesa, který se rozprostíral kolem budovy. Prošla jsem i kolem jednoho páru, co vypadal, že se každou chvíli vysvleče a vůbec mu nevadí, že jsou kolem lidi. I když pravda, že tady vzadu jich moc není. Přede mnou se objevil roh a já se zrovna chystala odbočit, když v tom jsem zaregistrovala osobu vzdálenou kousek ode mě. Otočila jsem se a vzadu u zídky jsem spatřila vysokého kluka s havraními vlasy. Díval se do mobilu a opíral se o černou motorku. Nasobě měl stejně tak černou bundu, která kontrastovala s jeho světlou pokožkou. Lhostejný výraz v jeho tváři mi neříkal nic dobrého. Vypadal přesně jako ten typ kluka, co mu všechny holky skáčou kolem krku. Najednou zvedl hlavu a naše pohledy se střetly. Bylo to skoro jako probodnutí. Díval se na mě přísným pohledem a já znervózněla. Aby taky ne, byl nádherný. A sexy. Přistihla jsem se, že jsem zamrzla na místě. Co nejrychleji jsem se sebrala a vyrazila ke dvěřím, když jsem se je otevřela ještě jsem se ohlédla ale už jsem ho neviděla. V tom jsem do někoho vrazila.
"Saky!" zvolala Hinata. "Dávej bacha, zasmála se."
"To je jedno," zakroutila jsem hlavou. "Ostatní říkali, že ses tu trochu sekla, tak ti nic neudělá, když na mě ještě počkáš," zasmála jsem se a zmizela do kabinky.
"Jako bys to neznala, umývala jsem si ruce a viděla jsem se v zrdcadle, tak jsem se musela trochu upravit," odpověděla mi.
Vyšly jsme ze sáchodů a vracely se zpátky tou samou cestou, jakou jsem přišla. Ten kluk už tam nebyl. Pocítila jsem zklamání. S Hinatou jsme se vrátily zpátky za ostatníma a společně se všichni vydali dovnitř, kde jsme si obsadili box. Celý večer jsme propili a protančili, měli jsme se fajn. Tenhle večer bylo v klubu spoustu lidí, ale čím později bylo, tím se více vyprazdňovalo.

Šla jsem zrovna pro drinky, když v tom mě zastavil kluk. Mohl být jen o pár roků starší, ale rozhodně byl mnohem větší.
"Ahoj zlato. Nechtěla by ses semnou trochu pobavit?" promluvil na mě s podnapilým tónem. Byl oblečený v kůži a celkově mi přišel, že je spíš z těch nebezpečnějších okruhů, co se tu dneska motaly.
Se znechuceným výrazem jsem mu odsekla: "To fakt ne." Chystala jsem se ho obejít a pokračovat k baru, ale chytl mě za paži. To si snad dělá srandu. Přitáhl mě k sobě.
"Ale notak, nebuď panička."
"Nech mě být," cukla jsem sebou. "Ne pro tebe není dost jasná odpověď? Stále mě držel.
"Pusť ji!" zavolal někdo. Podívala jsem se tím směrem. Byl to Neji, Hinatin bratranec. "Šílíš? Nedělej voloviny a nerýpej do kámošky mojí sestřenky. Jsi si dát oraz, Shayne, a už tolik nechlastej," oslovil ho.
V tu chvíli přiběhla Hinata s Kibou. Vytrhla jsem se z jeho sevření a hodila na něj zlostný pohled. Pokračovala jsem k baru. Viděla jsem Hinatu, jak si s Nejim něco říká a pak přiběhla ke mně. Zahákla se mi za ruku.
"V pohodě? Nejiho kámoši musí vždycky dělat problémy."
"Jasně, umím se o sebe přece postarat," zasmála jsem se. "Kolik takových týpků už jsme přece potkaly."
"No jo, ale aby ses nedivila," hodila na mě důležitý pohled. "Někdy se chovají jako cvoci. Bratránek je to samé, ale vždycky on i jeho kamarádi byli hodní k ženským. Popravdě tadytoho kluka jsem ale nikdy neviděla."
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sakuranejihyuga sakuranejihyuga | Web | 20. ledna 2014 v 18:35 | Reagovat

úžasne :3
rýchlo napiš pokračko prosím :D

2 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 20. ledna 2014 v 19:48 | Reagovat

úúú :3 Tak takúto atmosféru som nezažila dosť dlho :) Veľmi podarená kapitolka :3 Som zvedavá na ďalšiu :)

3 Kristyn Kristyn | 21. ledna 2014 v 19:14 | Reagovat

boží!!! :3  okamžitě sem dej další kapitolu! :D :-D

4 kisa-uchiha kisa-uchiha | Web | 22. ledna 2014 v 19:29 | Reagovat

uuuu nikdy by som si nepredstavila, že sak bude fajčiť :D ale konečne niečo nové :D woow baví ma to čítať, je to zaujímavé a dúfam, že čoskoro pridáš další dfiel, som zvedavá čo bude dalej :)

5 Viola Viola | E-mail | Web | 23. ledna 2014 v 12:44 | Reagovat

Nesklamala si moje vysoké očakávania, čo padli na túto prvú časť po prečítaní tvojej SasuSasku jednorázovky.. Poviem ti to čo som ti už napísala.. Si neskutočne talentovaná a ja sa klaniam.. ARIGATO! ^^ Bola to skvostná časť! Teším sa na nový diel ktorý .. dúfam .. pribudne už čoskoro! :3

6 Kajka-chan Kajka-chan | Web | 23. ledna 2014 v 18:14 | Reagovat

Nádherná časť! :3 Dúfam, že pokračovanie bude čím najskôr lebo takúto poviedku som už dlho nečítala!^^
5 hviezdičiek!
P.S- Dala by som aj viac! ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama