Únor 2014

Stíny noci - kapitola IV

19. února 2014 v 21:38 | Faith |  Stíny noci

Stydím se. Tak dlouho jsem nepřidala novou kapitolu. Měli byste mě ukamenovat. Já jsem se snažila, ale to buď inspirace byla ale čas ne, nebo čas byl ale inspiraci jsem nějak těžce chytala :D Každopádně další díl snad bude dřív :) Zatím si užijte tenhle.

Temný anděl (Meredith Ann Pierceová)

1. února 2014 v 9:58 | Faith |  Recenze

Z mého pohledu: Co se týče této knihy, mohu říct jen to, že tak zajímavou fantasy jsem dlouho nečetla. Uchvátila mě, jako dlouho žádná jiná. Svět, ve kterém se děj odehrával, byl originální a zvláštní. Vřele doporučuji. Ze začátku mi to připadalo trochu podivné, ale hned jsem si zvykla a zamilovala si to prostředí. Už od samého začátku jsem knihu vnímala jako romantiku, i když tam nebylo mnoho scén, které by tomu nasvědčovaly. Ale když kniha skončila tak, jako skončila, a navíc otevřeně, mé iluze se rozplynuly. Pak jsem se ale dočetla, že je to teprve první díl triologie, tudíž jsem nadšená! :)

O příběhu: Hlavní postavou příběhu je Aeriel, otrokyně dcery starosty města jménem Eoduin. Jednoho dne, když jdou společně do hor, Eoduin unese temný anděl, vampýr - ikar, chete-li, který si ji odnese na hrad jako jednu ze svých nevěst. Když se další den vydá Aeriel hledat svou paní, unese vampýr i ji, ale pouze jako služebnou pro své nevěsty, ze kterých jsou už jen přízraky bez srdce a duše. Jediným společníkem na hradě je jí permoník z podzemí. I přes to, že Aeriel ikar velmi přitahuje a má pro něj slabost, ví, že ho musí zabít. Proto opustí hrad a jde hledat kopyto hvězdného koně, což není snadné. Cesta potrvá dlouhou dobu, během které se Aeriel velmi změní.