Stíny noci - kapitola IV

19. února 2014 v 21:38 | Faith |  Stíny noci

Stydím se. Tak dlouho jsem nepřidala novou kapitolu. Měli byste mě ukamenovat. Já jsem se snažila, ale to buď inspirace byla ale čas ne, nebo čas byl ale inspiraci jsem nějak těžce chytala :D Každopádně další díl snad bude dřív :) Zatím si užijte tenhle."Neříkal jsem ti, aby ses sama netoulala na nebezpečných místech?" zeptal se a otočil se ke mně celým tělem.
"Já.. No.. Jo, říkal.." zakoktala jsem. "Ale nejsem sama. Jsem tu s .. přáteli."
Rozhlédl se kolem nás a povytáhl obočí. Tázavě se pak podíval zpátky na měl. Zrudla jsem od hlavy až k patě. V tu chvíli jsem se cítila naprosto rozhozená.
"Oni jsou tam…," neohrabaně jsem máchla rukou směrem ke stolům. "Vzadu." Vždyť na tom teď nezáleží.
"Hmm," zamumlal si pod nosem.
"Neměla jsem ani čas zeptat se, kdo jsi. Zmizel jsi tak rychle.." Snažila jsem se zůstat vklidu a mluvit sebejistě.
Napjatě jsem čekala, co řekne. Pravda, že tohle nebylo zrovna místo na povídání si. Kolem bylo dost hlučno a kolem se stále tlačili lidi, kteří se snažili prodrat k baru. Vzal svoji skleničku z pultu a napil se, pohledem mě ale stále probodával. Znervózněla jsem z toho. Dívala jsem se na něj s hlavou lehce vzhůru. Byl dost vysoký, asi o hlavu vyšší než já. To mě znervózňovalo ještě víc.
"Co kdybychom začali u toho," pozastavil se a jedním koutkem se pousmál," kdybys mi první řekla, kdo jsi ty."
Překvapením se mi rozšířily zorničky a rychle jsem hledala slova. "Já.. já jsem Sakura."
Chvíli mlčel a zkoumal mě pohledem "Pěkné jméno," řekl po chvíli a položil skleničku zpátky. "Já jsem Sasuke," představil se mi. Z jeho hlasu jsem cítila svádivý podtón.
Tu poklonu jsem nečekala, ale potěšila mě. Zdálo se, že Sasuke není takový kus ledu jak se tváří. Cítila jsem, že mi rudnou tváře, ale snažila jsem se tvářit jakoby nic.
"Dáš si něco k pití?" zeptal se mě a protlačil vedle sebe u baru trochu místa. Lidé vedle něj sice házeli podrážděné pohledy, ale jinak moc to neřešili.
Nepatrně jsem přikývla hlavou, ale byla jsem moc zaskočená, abych mu odpověděla přímo. Zaujala jsem místo vedle něj. On mezitím pokynul barmanovi, aby mi nalil to samé, co pil on. Zanedlouho předemnou přistála sklenička s whiskey. Na nose mě během chvilky podráždil její silný závan. Sasuke se na mě díval. Byli jsme u sebe tak blízko, skoro jsem cítila jeho dech na své pokožce, když ke mně promluvil.
Na jeho tváři se objevil provokativní výraz. "Je to na tebe moc silné?"
"Ne," osekla jsem mu. Pravda je, že jsem pila jen lehčí věci, ale to on nemusel vědět. Nechtěla jsem před ním vypadat jako slaboch, hlavně ne po tom co se stalo. Znovu už ne. Vyhecovala jsem se. Rázně jsem popadla skleničku a kopla ji do sebe. Neubránila jsem se ale nelibému úšklebku.
Sasuke se zasmál a poplácal mě po zádech jako nějakého kámoše. "Ještě jednu?" zeptal se pobaveným tónem. Hodila jsem na něj ostrý pohled. Ten umím taky.
Chvíli jsme tam spolu ještě stáli. Pozval mě na další dva panáky. I když to bylo proti mým zásadám, od něj jsem se nenechala přemlouvat. Nebyl zrovna výřečný typ, trochu jsme si popovídali. Nic osobního, stejně byl nedobytný jak pevnost. Jediné, co jsem z něj dostala, bylo to, že mu je dvacet tři a že třetím rokem chodí na Vysokou školu obchodní, která je v Onoki, sousedním městě. Tam s ním chodí i Neji a Naruto. I tak jsem byla ráda, že jsem se dozvěděla zase něco víc. Jeho společnost mi ale byla příjemná.
Někdo se najednou objevil za námi a popadl Sasukeho za rameno.
"Jdeme, kámo?" ozvalo se za námi.
Rychle jsem se otočila. Za námi stal vysoký hnědovlasý kluk. Byl to Ren. Překvapeně jsem se na něj podívala. On taky vypadal zaskočeně, když mě uviděl. Poškrábal se na hlavě.
"Jéj, ruším?" zeptal se rozpačitě. "Promiň, Sakuro, nevšiml jsem si tě. Děláš Sasukemu společnost?" zasmál se a opřel se o Sasukeho rameno. Ten ho jen probodl chladným pohledem.
"Já.. No, chvíli jsme si popovídali, ale stejně už se musím vrátit zpátky za ostatníma," odpověděla jsem a pohledem jsem přitom zabloudila na Sasukeho. Podívala jsem mu přímo do očí. On mi pohled opětoval.
"Myslím, že se ještě potkáme," řekl mi. Dopil svoje pití a sebral se k odchodu. "Dávej na sebe pozor," řekl s trochu sarkastickým podtónem, přehodil si přes rameno bundu a strčil do Rena jako znamení k odchodu.
"Tak se měj, Saky. Tenten už se po tobě sháněla, tak by ses asi měla vrátit," usmál se na mě Ren a kývl na pozdrav.

Rozloučila jsem se s ním a vrátila jsem se k našemu stolu. Zasunula jsem se do boxu vedle Tenten. Všichni se na mě zvědavě podívali.
"Co je?" zeptala jsem se.
"Kde jsi byla tak dlouho?" vyhrkla na mě Hinata se škádlivým pohledem. Ruce si založila pod bradu.
"U baru," odpověděla jsem jí a opřela se o sedačku. "Trochu jsem se tam zdržela," usmála jsem se na ni tajemně. Věděla jsem, na co naráží. Odkutd jde k baru vidět. Nechtěla jsem se ale zrovna zpovídat. "Kde je Naruto?" zeptala jsem se proto.
"Odešel s Renem, že si musí někam odskočit," odpověděla a pokrčila rameny.
Přikývla jsem. "Sasuke s nimi šel taky."
"Takže jsi byla s Uchihou, jo?" nadšeně se ke mně naklonila Tenten.
"Jenom mě pozval na panáka. O nic nejde."

Je to pravda, o nic nešlo. Jenom jsme se bavili. Konečně jsem si s ním mohla alespoň trochu promluvit po tom, co se stalo. A po tom, co jsem na něj celý měsíc myslela. Ani jsme se nebavili o tom, co se stalo. Nebyla třeba. A já jsem za to byla ráda. Nechtěla jsem, aby mě bral jenom jako tu holku co zachránil. Byl takový, jaký jsem čekala. Trochu odtažitý, jakoby pro něj nikdo nebyl dost dobrý. Alespoň tak působil. Jeho zjev tomu dojmu napomáhal, vysoké vypracované tělo, široké ramena a lhostejný postoj. Možná díky tomuto vystupování jsem ještě více chtěla, aby se o mě zajímal.
Vím, že jsme toho vypili ještě více než dost. Z nějakého důvodu se Kibovi chtělo rozházet veškeré jeho jmění, protože nám platila několik kol. V Remku to dneska dost žilo, všude bylo plno známých. Všichni si užívali prázdniny. Kolem začínalo být dusno. S Tenten jsme se ve více než dobré náladě odebraly na dámy, abychom měly trochu klidu. Zatímco Tenten byla v kabince, spravila jsem si rozmazanou linku a přetřela si znovu rtěnku. Odstoupila jsem kousek od zrcadla, abych si upravila volné černé tričko s bílým nápisem, které kontrastovalo se upnutými světlešedými kalhotami.
"Vypadáš skvěle, nestresuj," řekla mi Tenten když vylezla z kabinky.
Lekla jsem se jí a škubla sebou, pak jsem se na ní podívala. "Já jsem v pohodě," zasmála jsem se trochu křečovitě.
"Já vím, že se mu chceš líbit," mrkla na mě. "Neboj se, široko daleko není chlap co by ti mohl odolat. Jsi jak magnet, hlavně na úchyly," pokračovala.
"Díky, že jsi mi to připomněla," podrážděně jsem poznamenala a lehce do ní strčila.
Trochu se mi při tom zamotala hlava. Tenten se mi pak smála celou cestu zpátky. Zrovna začala hrát skvělá písnička, tak jsme spolu zůstaly na parketu. Chytily jsme se za ruce a tančily společně. Houpaly jsme se do rytmu a smály jsme se. Užívaly jsme si tak i mnoho dalších písniček. Po nějaké době se na perketu zvýšil počet lidí, přidala se k nám i Hinata. V celém baru bylo přítmí a parket osvěcovalo pár gob. Atmosféra byla senzační. Houf lidí houstl a já ztratila Tenten a Hin z dohledu. Díky alkoholu v krvu mi to ale nijak moc nevadilo a klidně jsem tančila sama dál. Někdo, asi barman zhasnul úplně světla, zůstaly svítit jenom goba a lampičky v boxech. Celým barem se ozvaly nadšené povyky. Hudba jela dále a ještě více lidí šlo tančit. Zahlédla jsem Hin, tanocala kousek ode mě. Milovala takovou atmosféru, úsměv měla od ucha k uchu. Usmála jsem se dále se nechala unášet hudbou. Najednou mě zezadu kolem pasu popadly dvě ruce. Na krku jsem ucítila teplý dech. Projela mnou husina a cukla jsem sebou.
"Říkal jsem, že se ještě uvidíme," promluvila osoba.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kisa-uchiha kisa-uchiha | Web | 20. února 2014 v 21:10 | Reagovat

ja chcem další diel :) skvelé... wow.. som zvedavá čo sa ďalej stane :)

2 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 20. února 2014 v 22:50 | Reagovat

Tak toto bol opäť úžasný diel :3 Veľmi sa teším na ďalší, krásne píšeš Faith, len tak ďalej :3

3 Zoe Zoe | Web | 21. února 2014 v 18:08 | Reagovat

bože! :D vždy končíš v tom nejlepším a nechávaš nás čekat co bude dál :( ale díl byl jako vždy užasný :) už se těším na další ^^ :3

4 Viola Viola | E-mail | Web | 23. února 2014 v 13:26 | Reagovat

Môžem len súhlasiť s ostatnými babami ^^ Úžasný diel! Veľmi sa teším na ďalšie pokračovanie.. Bodaj by ti múza nikdy nechýbala Faith! :3

5 Romča Romča | 28. února 2014 v 12:17 | Reagovat

Krááásny diel len tak ďalej :D teším sa na ďalší :D :D
prepáč, že som sa nevyjadrila k predchadzajúcim dielom, ale našla som tvoj blog len teraz :D

6 sameta sameta | 13. dubna 2014 v 12:45 | Reagovat

Krásne, žasnem nad tvojím opisom, je to úžasné a príbeh je naozaj chytľavý. Okrem toho, Sasukeho opisuješ naozaj skvelo, taký ideál ženy :) Prosím, čo najskôr pridaj diel :)

7 Sasaki Saso Sasaki Saso | E-mail | 13. dubna 2014 v 23:13 | Reagovat

Nádhera x'O Miluju tvoje povídky. Prosím rychle pokračování <333"^/_\^

8 Faith Faith | Web | 19. dubna 2014 v 16:56 | Reagovat

Oznamuju, že jsem neumřela, ani jsem s tím nesekla! :D Jenom mi to trvá trošku déle, ale nebojte, teď bude konečně od školy trochu volna tak už to přifrčí :D :-)

9 sameta sameta | 28. července 2014 v 17:01 | Reagovat

Chodím sem pravidelne kontrolovať, či nepribudol nový diel :) vyzerá to skutočne zaujímavo, tak dúfam, že čoskoro nás potešíš :)

10 Misao Misao | Web | 20. srpna 2015 v 17:13 | Reagovat

Čaute, založila som si blog, pridala som tam zatiaľ začiatky dvoch poviedok ktoré mám rozpísané (mám ich viac ale zatiaľ stačia dve) a chcela by som vedeiť, či to stojí za to, tak keď budete mať čas, mrknite sa na to, ďakujem :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama